V sobotu 6. června 2015 se na Novém dvoře uskutečnil Dětský den, který přilákal davy návštěvníků. Dětský den aneb Hledáme nového vítěze Velké pardubické byl zahájen ukázkou tréninku dostihových koní za přítomnosti vítězů Velké pardubické – pana Josefa Váni a Jana Faltejska. Po ukázce následovala autogramiáda těchto významných osobností dostihového sportu.
V nejvzácnější části lichtenštejnského statku, v rotundě, byly vystaveny projekční panely, které zachycují vývoj Nového dvoru a vizualizaci rekonstrukce. Návštěvníci mohli shlédnout také vystoupení španělské školy, parkuru a drezury nebo se projet v kočárech. Jako překvapení přijel na kolech chlapecký sbor Boni Pueri, jehož vystoupení se setkalo s velkým ohlasem. Děti se bavily na skákacích hradech, kolotoči, jezdily na ponících a mohly plnit i soutěžní úkoly. Za absolvování všech herních stanovišť si odnesly různé ceny.
Po ukončení akce předali manželé Hana a Luděk Mikulečtí granty z jejich Nadačního fondu Luděk pro lidi, a to 10 000 Kč Dětskému domovu Mikulov, 15 000 Kč Dětskému slováckému krůžku Charvatčánek a 600 EUR Radkovi Martuškovi. Na závěr dětského dne proběhla aukce dresu reprezentačních hokejistů – Jaromíra Jágra a Jakuba Voráčka. Výtěžek z aukce věnuje Nadační fond Luděk pro lidi dětem z Břeclavska na léčebné pobyty v Klimkovicích.

V tento den bylo také slavnostně otevřeno nově vybudované Turistické informační centrum.